Consiliul de administrare

Lista membrilor Consiliului de Administrare CALM

NR.LOCALITATEANUMELE, PRENUMELEMEMBRU
1. Mun. Chișinău  Titular
2.c. Budești, m. ChișinăuCOSTIUC Nina, primar Titular
3.Or. Anenii Noi, r. Anenii NoiBONDARI Veaceslav, primar Titular
4.Mereni, Anenii Noi SALCUȚAN Eugeniu, primarTitular
5.Or. BasarabeascaCIMPOEȘ Valentin, primar Titular
6.Iordanovca, Basarabeasca MEREANU Anatolie, primar Titular
7.c. Elizaveta, mun. Bălți BĂLȚAT Pelagheia, primar Titular
8.Or. Briceni, r. BriceniGORODINSCHII Vitalii, primar Titular
9.Caracușenii Vechi, Briceni LUNGU Gheorghe, primarTitular
10.Or. Cahul, r. CahulDANDIȘ Nicolae, primarTitular
11.c. Colibași r. CahulDOLGANIUC Ion, primarTitular
12.Or. Cantemir, r. CantemirCIUBACIUC Roman, primarTitular
13.Capaclia, CantemirBUSUIOC Alexei, primar Titular
14.Or. Călărași, r. CălărașiMELNIC Nicolae, primarTitular
15.Or. Căușeni, r. CăușeniREPESCIUC Grigorie, primarTitular
16.c. Săiți, r. CăușeniMUSTEAȚĂ Valeriu, primarTitular
17.Or. Cimișlia, r. CimișliaRĂILEANU Gheorghe, primarTitular
18.c. Selemet, r. CimișliaBADAN Tatiana, primar, Președinte (CALM)Titular
19.Or. Criuleni, r. CriuleniSIMON Dumitru, primarTitular
20.c. Hrușova, r. CriuleniCOTOVICI Parascovia primarTitular
21.Or. Dondușeni, r. DondușeniBELCIUG Ivan, primarTitular
22.Plop, Dondușeni GUȚANU Aureliu, primar Titular
23.Or. Drochia, r. DrochiaCERETEU NINA, primarTitular
24.c. Petreni, r. DrochiaTIZU Valeriu, primarTitular
25.Consiliul Raional DubăsariPOLICINSCHI Grigore, PreședinteTitular
26.Doroțcaia  r. DubăsariBERZAN Valeriu, primarTitular
27.Or. Edineț, r. EdinețCOJOCARU Constantin, primar Titular
28.Bleșteni, r. Edineț BELITEI Liviu,  primar Titular
29.Or. Fălești, r. FăleștiRUSU Vladimir, primar Titular
30.c. Sărata Veche, r. Fălești GALIȚ Maria, primarTitular
31.Or. Florești, r. FloreștiCEAPA Valeriu, primarTitular
32.c. Ghindești, r. FloreștiFALCĂ Gheorghe, primarTitular
33.Or. Glodeni, r. GlodeniONUȚU Stela , primar Titular
34.Hîjdieni, r. Glodeni GÎRLĂValeriu, primar Titular
35.Or. Hîncești, r. HînceștiBOTNARI Alexandru, primarTitular
36.Or. Ialoveni, r. Ialoveni ARMAȘU Sergiu, primarTitular
37.Puhoi, r. Ialoveni FRUNZE Petru, primar Titular
38.Or.Leova, r. LeovaGĂRGĂUN Vitalie , primarTitular
39.Cazangic, r. LeovaGUȚU Ion, primarTitular
40.Or. Nisporeni, r. NisporeniROBU Grigorii, primarTitular
41.c. Iurceni, r. NisporeniBOCAN Ion, primarTitular
42.Or. Ocnița, r. OcnițaCIUMAC Ion, primar Titular
43.c. Mereșeuca r. OcnițaALBU Emilia, primarTitular
44.Susleni, r. OrheiBOLDURAT Ilie, primarTitular
45.Or. Rezina, r. RezinaTATAROV Simion, primar Titular
46.Saharna Nouă, r. Rezina MACRII Maria, primarTitular
47.Or. Rîșcani, r. RășcaniBOGATICO Victor, primarTitular
48.c. Șaptebani, r.RîșcaniLUNGU Rodion, primar Titular
49.Or. Sîngerei, r.SîngereiBRAȘOVSCHI Gheorghe, primarTitular
50.c. Chișcăreni, r. SîngereiTURCANU Silvia, primarTitular
51.Or.Șoldănești, r. Șoldănești CUCULESCU Ion, primarTitular
52.c. Rogojeni, r. Șoldănești BURLACU Alexei, primarTitular
53.Or. Soroca, r. SorocaSĂU Victor, primarTitular
54.c. Parcani, r SorocaCETULEAN Serghei, primarTitular
55.Or. Ștefan Vodă, r. Ștefan Vodă ANGHEL Gheorghe, primarTitular
56.c. Carahasani, r. Ștefan VodăCOCIU Vladislav, primarTitular
57.Or. Strășeni, r. Strășeni CASIAN Valentina, primarTitular
58.Negrești, r. Strășeni PANAINTE Zinaida, primarTitular
59.Or. Taraclia, r. TaracliaFILIPOV Serghei, primarTitular
60.c. Vinogradovca, r. TaracliaȚURCAN Tatiana, primar Titular
61.Or. Telenești, r. Telenești LELIC Vadim, primar Titular
62.c. Tîrșiței r. Telenești TULBURE Ion, primarTitular
63.Or. Ungheni, r. Ungheni AMBROS Alexandru, primarTitular
64.c. Cetireni, r. Ungheni DICUSAR Ana, primarTitular
65.Mun. Comrat, UTA GăgăuziaANASTASOV Serghei,  primarTitular
66.c. Beșghioz, UTA Găgăuzia GOTIȘAN Nicolae, primar Titular

Membri de onoare:

1.MIȚUL Valeriu 

2. STRATULAT Ion

3.BERIL Valeriu

4.BUTUCEL Silvia 

5.ASIMIONESE Vasile

6.ZAPOROJAN Mihail 

7.PARA Ivan 

8.DOGOCHER Petru